Loading Video...
Фудбал
26. May 2019 - 19:44

Прва МФЛ: Шкупи го шокира Работнички и се пласира во Лига Европа

Во денешните дуели од последното коло во Првата МФЛ најинтересно беше на Арената Тоше Проески каде Работнички во директен дуел за Лига Европа загуби со 2-1 од екипата на Шкупи со чаирчани се пласираа во второто европско натпреварување заедно со А.Пандев и Македонија ЃП додека Шкендија ќе игра квалификации за ЛШ.

Лигата ја напуштаат Беласица и Победа додека Силекс ќе игра бараж за опстанок.

 ФУДБАЛ ПРВА ЛИГА

Последно коло

Работнички – Шкупи   1-2

А. Пандев – Вардар    1-1

Силекс – Беласица 2-1

Ренова – Шкендија 3-2

Победа – Македонија ЃП  1-3