Македонија
13. January 2021 - 17:28

Пронајдена почината 87-годишна грчка државјанка во куќа во Битола

 Во куќа во Битола вчера била пронајдена почината К.Г.(87) од Република Грција, со привремен претстој во Битола.

Како што соопшти МВР, во СВР Битола случајот бил пријавен на 12 јануари во 19.40 часот.

Од лекар на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.