Македонија
24. September 2021 - 17:20

Пронајдена марихуана кај 19-годишен кумановец

Вчера во 02.15 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Н.(19) од Куманово затоа што кај него била пронајдена марихуана, соопштија од МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.