Македонија
6. јуни 2023 - 12:04

Пронајден мртов затвореник во „Идризово“

Минатата ноќ бил пронајден мртов затвореник во затворот „Идризово“.

В.Л. (50) од Скопје, кој издржувал казна затвор од 11 години, на 06.06.2023 во 03.55 часот бил пронајден починат во просторија во полуотвореното одделение.

Доктор од Итната медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство.