Македонија
20. September 2019 - 21:46

Пронајден хероин во домот на тетовец

На 20.09.2019 околу 06.00 часот полициски службеници на СВР Тетово го привеле Н.Е.(47) од Тетово. При претрес во неговиот дом, реализиран со судска наредба, бил пронајден и одземен хероин. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.