Македонија
2. December 2021 - 9:47

Приведени крадци во Скопје, украденото вратено на сопственикот

 Полициски службеници од ЕВР Чаир синоќа, во 21:00 часот, ги лишиле од слобода А.М.(24) и З.В.(19), двајцата од Скопје, поради сомнение дека на 30 октомври годинава одзеле техничка стока од објект на ул. „Бутелска“, сопственост на А.Р. од Скопје, информираат од МВР.

Со нив бил извршен службен разговор и за настанот бил запознаен Јавен обвинител. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштуваат од МВР.