Македонија
10. September 2019 - 10:47

Приведени две лица од Скопје кај кои била пронајдена марихуана

На 09.09.2019 во 15.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на подрачјето на Бит Пазар, ги лишиле од слобода Е.А.(30) и Т.А.(22), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана. Тие биле приведени и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.