Македонија
11. February 2021 - 13:17

Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна

Денеска околу 10.20 часот на ул.„Бутелска“ во Скопје, врз основа на судска наредба, полициски службеници од Одделение за потраги Чаир го привеле А.Р.(44) од с.Матка, скопско, за издржување на казна затвор од две години и шест месеци во Казнено-поправната установа Затвор Идризово, за сторено кривично дело „измама“, по член 247 став 4 од Кривичниот законик.