Македонија
30. October 2018 - 14:28

Приведен лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев

Лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев попладнево бил приведен и однесен на информативен разговор во полиција.

-Во моментот претседателот Бачев е приведен од страна на полицијата за време на одење во партискиот штаб на Единствена македонија пред оддржување на редовниот состанок на „Македонија блокира“. Не знаеме во која полициска станица е одведен, пишува на официјалната фејсбук станица на партијата.

Бачев  како што неофицијално дознаваме бил  повикан на информативен разговор поради закана објавена на фејсбук.