Македонија
27. јуни 2022 - 13:58

Приведен кумановец, физички ја нападнал сопругата во семејниот дом

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово.

Полициските службеници од СВР Куманово утрово во 02 : 45 часот, го лишиле од слобода И.П.(41) од кумановско село затоа што во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга.

По целоснотo документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.