Македонија
7. March 2021 - 9:31

Приведен криминалец од тетовско баран со потерница

На 06.03.2021 во 20 часот во Тетово полициски службеници од ПС Тетово го приведоа Н.Ш. (61)  од с. Пирок кој се барал со потерница за издржување на казна затвор во траење од една.година за кривично дело по член 396 од КЗ на РМ.

Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.