Македонија
6. July 2022 - 21:14

Приведен еден од напаѓачите кој пукаше со пиштол кон демонстрантите кај Мавровка

Лицето кое пукаше вечерва кон демонстантите кај Мавровка е приведено во полициската станица Чаир.

Неофицијално станува збор за газда на хотел лоциран во близина на трговскиот центар Мавровка.

Тој испука неколку истрели кон толпата демонстранти кои поминуваа кај мостот кај Скендер Бег, пишува А1он.