Македонија
3. March 2024 - 18:13

Приведен 35-годишник за пожар во казино во Битола

На 03.03.2024 во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Т.Т.(35) од с.Долно Оризари, битолско. Тој се сомничи дека на 02.03.2024 околу 22.30 часот со запалива течност предизвикал пожар во казино на ул.„Лазо Трповски" во Битола.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.