Македонија
19. April 2024 - 12:26

Приведен 20-годишник кој бил баран со потерница поради бегство од Затворот Гевгелија

На 19.04.2024 во 00.05 часот во село Криволак, неготинско, полициски службеници од ОВР Неготино го привеле Ф.М.(20) од истото село, кој бил баран по потерница врз основа на наредба од Казнено - поправната установа Затвор Гевгелија поради бегство од затворот.

Лицето било спроведено во установата за доиздржување на казната, соопшти МВР.