Македонија
9. October 2019 - 19:35

Пристигна во судот осомничената Јасна Мандиќ

Во судот пристигна осомничената Јасна Мандиќ за која Обвинителство за гонење организиран криминал и корупција побара мерка притвор. Мандиќ е осомничена во новата истрага за исплатите во меѓународниот сојуз. Таа е заменик претседател во Меѓународниот сојуз на Боки 13.

 

Мирјана Давидовска