Македонија
18. јуни 2021 - 9:36

Премиерот Заев на Самит за Западен Балкан во Виена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска ќе учествува на Самитот за Западен Балкан што се одржува во Виена, соопшти владината прес-служба.

Премиерот Заев, придружуван и од вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров, ќе има и билатерална средба со австрискиот канцелар Себастијан Курц, кој е иницијатор и домаќин на Самитот.