Македонија
4. January 2018 - 11:36

Прегазен пешак и кај Скопје сити мол

На улицата „Љубљанска“ вчера во 17:30 часот се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С. (53) од Скопје удрило во пешакот И.Б. (28) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот И.Б.. Тој со истото возило, од страна на М.С., бил пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, каде што по укажаната лекарска помош, бил задржан на понатамошно лекување. Увид извршила екипа од СВР Скопје.