Џет-Сет
13. October 2016 - 11:00

Позната српска пејачка доживеа сообраќајка

Српската пејачка Дара Бубамара ноќта меѓу вторникот и средата доживеала сообраќајна несреќа. Таа се враќала од гостување во една емисија.
 
-Ми кажа дека би сакала да не оди до Нови Сад бидејќи врне, но мораше поради синот. Мене ме однесе до зграда, а потоа отиде по другиот автомобил и тргна за Нови Сад. Вчера ја барав цел ден, не ми се јавуваше и тоа ме зачуди, а дури подоцна попладнето му прати порака „Знаеш ли што ми се случи? Имав несреќа. И мал потрес на мозокот“, вели пријател на пејачката.
 
За среќа таа минала само со помал потрес на мозокот.
 
-Малку побрзо возев бидејќи сакав што поскоро да стигнам дома. Ја попуштив музиката, патот беше лизгав и излетав. Ништо повеќе не се сеќавам бидејќи бев онесвестена, но не знам колку време. Главата ужасно ме болеше. Побарав една пријателка која има познаници во приватна клиника. Дојдоа и ме земаа, денес веќе сум подобра. Автомобилот не е многу оштетен. Не би зборуваланишто повеќе бидејќи таа ноќ сакам да ја заборавам, вели Дара Бубамара.