Македонија
7. March 2016 - 11:53

Позната причината за смртта на мажот најден во Карпош

Мртвиот маж кој утринава беше пронајден на тротоар на булеварот „Партизански одреди“ починал од природна смрт.
 
Како што информираат од МВР, на телото на починатиот немало траги на насилство, било утврдено дека станува збор за природна смрт, па затоа истото нема да биде предадено на обдукција.
 
Од МВР велат дека телото на починатиот веднаш ќе му биде предадено на семејството за погреб.