Македонија
7. January 2019 - 15:20

Пожар во Штип, изгоре куќа, нема повредени

Вчера во 07,15 часот во СВР-Штип, од Територијалната противпожарна единица-Штип било пријавено дека во с.Караорман во куќата сопственост на Р.Б.(83) настанал пожар.

Од екипа на Територијалната противпожарна единица-Штип пожарот бил изгаснат.

Извршен е увид.