Македонија
1. July 2019 - 18:47

Посетител нападна спасувач во скопскиот Аква Парк

На 30.06.2019 година во 19:30 часот во СВР Скопје, Д.С.(21) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 14:25 часот во Аква Парк кај Спортски центар „Борис Трајковски“, каде бил вработен преку Црвен Крст како спасувач, бил физички нападнат од едно лице.

Се работи на расчистување на случајот.