Македонија
21. August 2015 - 8:30

Погледнете какво време не очекува денес

Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во југоисточните делови, каде ќе има пообилен пороен дожд и локално се очекува да наврнат над 20л/м2. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервал од 13 до 20, а дневната од 23 до 30 степени. УВ  индексот ќе има вредност 7.