Бизнис
18. July 2019 - 8:30

Почнува изградбата на фабриката „Балканлар Пластик“ во ТИРЗ Скопје1

Во ТИРЗ Скопје1 денеска ќе почне изградбата на фабриката „Балканлар Пластик“.

На настанот, како што соопшти владината прес-служба, ќе се обратат премиерот  Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, министерот за економија, Крешник Бектеши и директорот на Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони, Александар Младеновски.