Џет-Сет
15. January 2016 - 9:16

Почина сопругот на Селин Дион

Сопругот и менаџер на познатата канадска пејачка Селин Дион, Рене Анжели, почина синоќа во 73-та година од животот по долгата борба со ракот на грлото.

Како што објавија американските медиуми, Анжели починал во својот дом во Лас Вегас.

Анжели, која ја откри Дион и е заслужен за нејзината успешна кариера, со неа беше во брак од 1994 година.

Портпаролката на канадската поп дива информира дека дополнително ќе бидат соопштни повеќе детали за „оваа трагедија“.

- Семејството замолува во овие моменти на жалост да се почитува нивната приватност, нагласи таа.