Џет-Сет
6. November 2021 - 16:18

Почина познатиот српски пејач Маринко Роквиќ

Почина популарниот фолк пејач Маринко Роквиќ (68) по тешко боледување во Белград. Информацијата за неговата смрт преку соопштение ја потврди и неговото семејство.
Пејачот ја загуби борба со ракот на панкреасот, соопшти семејството Роквиќ.

– Со голема тага ја информираме јавноста дека нашиот сакан сопруг, брат, татко и дедо Маринко Роквиќ утрово почина по тешка борба со ракот на панкреасот.  Во овој исклучително тежок момент семејството ве моли да ја почитувате нејзината приватност. Деталите за датумот на погребот ќе бидат објавени подоцна, се вели во информацијата.