Балкан
29. November 2020 - 11:09

Почина гитаристот на „Рибља чорба“ од Ковид-19

Гитаристот на рок групата „Рибља чорба“, Мирослав Миша Алексиќ почина на 67-годишна возраст.Познатиот музичар ја изгуби битката со коронавирусот.

Тој се лекуваше од коорнавирусот во КБЦ „Бежаниска коса“, а неговата состојба се влошила и бил ставен на респиратор.