Фудбал
16. October 2015 - 13:59

ПМФЛ: Шкупи – Вардар натпревар од „висок ризик„

 
По двонеделната пауза поради репрезентативните обврски, викендов продолжуваат натпреварите во домашниот фудбалски шампионат.
 
Дуелот меѓу Шкупи и Вардар кој ќе се игра во недела од 14 часот и 30 минути на стадионот Чаир, а кој ќе го суди штипјанецот Јованчо Пилешков, Фудбалската федерација на Македонија го прогласи за „натпревар од висок ризик’’.
 
Инаку 10-тото коло ќе биде отворено утре со средбата на „Филип Втори’’ меѓу Работнички – Брегалница, која ќе започне од 14 часот и 30 минути.
 
Во истиот термин во недела ќе се играат и останатите натпревари, а во нив ќе се сретнат: Силекс – Металург, Младост Ц.Д. - Шкендија и Ренова - Хоризонт Т.
 
ТАБЕЛА: