Македонија
13. October 2020 - 10:25

Педесетгодишен демиркапиец пријавил физички напад

Во саботата во 18:10 часот во Полициската канцеларија Демир Капија, педесетгодишен демиркапиец пријавил дека околу 17:30 часот во  Демир Капија бил физички нападнат од 41 годишник.

За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.