Loading Video...
Фудбал
3. April 2021 - 20:16

А. Пандев славеше во Ѓ. Петров

Значајна победа во битката за опстанок за екипата на А. Пандев на гостувањето во Ѓорче Петров и тоа со 2-1 откако претходно гостите од Струмица обезбедија убава предност од 2-0 со головите на Крстовски во првите 20-тина минути од мечот. 
По негативата лавовите нападнаа со сите сили да го избегнат поразот но единствено успеаја да го ублажат со голот на Фазли  во вториот дел. 
Утре во Битола гостува  Вардар. Пелистер е фаворит против црвено –црните но тренерот Капинковски е секогаш претпазлив кога се игра против повеќекратниот македонски првак.