Македонија
21. September 2019 - 20:49

Ограбена спортска обложувалница во Скопје

На 20.09.2019 во 23.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ едно лице извршило разбојништво. Според пријавеното, сторителот за закана од вработениот одзел пари и побегнал. Се преземаат мерки за расчистувањена случајот.