Фудбал
26. November 2023 - 13:23

Одложени два натпревара од 15. коло во ПМФЛ

Поради лошата состојбата на терените во Струга и Кратово, одложени се денешните натпревари 15. коло во Првата македонска фудбалска лига меѓу Струга ТЛ – Воска и Силекс – Вардар. 

Во другите три денешни натпревари од ПМФЛ се среќаваат:
Работнички – Гостивар
Шкупи – Македонија ЃП и 
Тиквеш – Брера.

Трите се со почеток во 13 часот.

Вчера, Брегалница – Шкендија 2:2.

Вчерашните врнежи од дожд и снег и ниските температури се причината и за одложување на два натпревара во Втората лига.