Македонија
27. September 2020 - 17:30

Од струен удар почина 6-годишно дете од Крушопек

На 26.09.2020 во 14.25 часот во СВР Скопје, од комплексот клиники „Мајка Тереза“ - Скопје било пријавено дека кај нив било донесено шестгодишно дете од с.Крушопек, скопско, починато од струен удар.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.