Џет-Сет
6. August 2019 - 9:53

Објавен трејлерот за новиот гангстерски филм со Де Ниро, Пачино и Пеши

Нетфликс објави кус трејлер за долгоочекуваниот мафијашки филм на Мартин Скорсезе – „Ирецот“ (The Irishman), со ветераните од овој жанр: Роберт де Ниро, Ал Пачино, Џо Пеши, Харви Кејтел, но и други познати глумци – Боби Канавале, Ана Пеќин…

Приказната се темели на книгата на Чарлс Брант – „I Heard You Paint Houses” и го следи Ирецот Френк Ширан (Де Ниро), наводен професионален убиец и неговиот удел во исчезнувањето на синдикалниот лидер, Џими Хофа (Пачино).