Фудбал
31. August 2017 - 12:40

Нов терен на Маракана

Стадионот Рајко Митиќ на кој игра Ц.Звезда или популарната Маракана конечно ќе добие нов тревник откако клубот беше под притисок пред реванш мечот со Ростов од Лига Европа и постоеше опасност да игра на друг стадион. 

Парите за нов терен Црвена Звезда ги доби од УЕФА од фондот за солидарност.