Македонија
23. January 2019 - 12:03

Нов студен бран во Македонија - подгответе се!

Времето утре ќе биде исто како денес- променливо облачно со повремен дожд и снег на пониските места, а на планините само од снег.
 
Температурите до 6 степени во Скопје.
 
Во петок ќе има нови обилни врнежи кои заради продор на постуден воздух ќе бидат претежно од снег и ќе се формира нова снежна покривка во поголемиот дел од земјата.