Кошарка
1. March 2016 - 11:19

Нов нокаут во српската кошарка!!!

Техничкиот директор на КК Војводина, Игор Ковачевиќ го нокаутира познатиот кошаркарски судија Милан Мажиќ по мечот во Краљево.

Војводина го загуби дербито за опстанок во Првата лига со домашната Слога со 100-90 а дури ден подоцна се појави снимка од инцидентот.
Ковачевиќ го нокаутирал Мажиќ по завршувањето на мечот по што овој се спружил на паркетот а по укажаната помош биле видливи трагите од крвни подливи но во свесна состојба бил префрлен во болница на дополнително испитување.
Најавена е кривична пријава од полицијата во Краљево за претставникот на КК Војводина но и драконска казна од КС на Србија.
https://