Македонија
10. July 2016 - 12:06

Невреме во Скопје

Од УХМР информираат дека  денеска и утре  во попладневните часови се очекува локален развој на нестабилна облачност со услови за пороен дожд и грмежи.
 
Од втората половина на наредната недела температурата ќе биде во опаѓање, а ќе има и нестабилност со пороен дожд и грмежи.