Кошарка
20. January 2017 - 10:34

НБА: Кливленд шампионски против Феникс

Кошаркарите на Кливленд конечно одиграа во шампионски стил и убедливо со 118-103 го совладаа Феникс со што брзо ја заборавија катастрофата од мечот со Голден Стејт. 

Одлична партија кај победникот имаше Кајри Ирвинг со 26 поени додека  Леброн Џејмс имаше дабл-дабл пд 21 поен и 15 асистенции.
https://