Кошарка
19. January 2017 - 10:06

НБА: Голден Стејт ја победи и Оклахома

Кошаркарите на Голден Стејт по Кливленд го совладаа и тимот на Оклахома и тоа со 121-100.

Бравурозна игра прикажа довчерашната ѕвезда на Тандер  Кевин Дурант со 40 поени со извонреден процент на ефикасност од 16 удари.
И покрај поразот Расел Вестбрук повторно забележа трипл-дабл со 27 поени, 15 скока и 14 асистенции.