Loading Video...
Фудбал
7. May 2022 - 18:14

Наполи со победата над Торино остана во игра за скудетото

 
 
Со победата на гостувањето кај Торино екипата на Наполи сеуште е во игра за скудетото. 
 
Наполи забележа победа со 1-0 со голот на Шпанецот, Фабијан  Руиз постигнат во 73 минута, па тимот од Неапол за кој денеска Елмас ги одигра завршните дваесетина минути, сега има 73 бодови пет помалку од Интер кој вчера со пресврт го победи Емполи со 4-2. 
 
Но, овие два тима ќе го чекаат исходот на утрешниот меч во Верона каде гостува Милан кој моментно е втор со четири бодови повеќе од Наполи, а само еден пмалку од Интер. 
 
До крајот на сезоната во Срија А остануваат да се одиграат уште две кола. 
 
  ТАБЕЛА 
1. Интер 78
2. Милан 77 (-1)
3. Наполи 73 
4. Јувнтус 69
 
Утре (недела 20.45 ч.)  ВЕРОНА – МИЛАН