Свет
25. March 2018 - 19:43

Најмалку 26 загинати во сообраќајна несреќа во Танзанија

Најмалку 26 лица, меѓу кои 12 жени и седум деца, загинаа при судар на минобус и камион во Танзанија, соопшти локалната полиција.

Причината за несреќата се уште не е позната.

Според податоците на Владата на Танзанија, годишно во таа земја во сообраќајни несреќи животот го губат во просек 9.000 лица.