Фудбал
2. April 2016 - 9:28

„Најки“ влегува во Партизан

Светски познатата компанија, производител на спортска опрема “Најки„ доставила официјална понуда за спонзорирање на српскиот прволигаш Партизан. 

Според информации од компанијата од црно-белиот клуб нема одговор на оваа понуда за која и нема официјална информација во колкав износ е. 
Партизан до сега имаше договор со Адидас кој истекува па се очекува Најки да го искористат овој момент со подобра понуда.