Македонија
19. December 2020 - 11:16

На кавадарчанка на сила ѝ одзеле златно ланче

Седумдесет и шестгодишната кавадарчанка Д.Е. вчера пријавила во полиција дека женско лице со употреба на сила ѝ одзело златно ланче.

Информацијата за МИА ја потврди портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Тој додаде дека се работи на расчистување на случајот.