Македонија
26. May 2024 - 12:54

Му упаднал дома го истепал и му го украл телефонот, уапсен велешанец

Денес во 00.05 час во казино во Велес полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Г.Ш.(44) од Велес, постапувајќи по претходна пријава од Т.Н.(51) од Велес, според која Г.Ш. дошол во неговиот дом и по кратка расправија физички го нападнал и му го одземал мобилниот телефон, соопшти МВР.

Како што додаваат од МВР, покрај ова, при преглед кај Г.Ш. извршен од полициски службеници, била пронајдена и одземена марихуанa.

Тој бил задржан во полициска станица, известен бил јавен обвинител и по документирање на настанот против него ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.