Македонија
25. May 2024 - 13:30

Мотоциклист заврши во болница по судир со автомобил

Мотоциклист заврши во болница откако се судрил со автомобил. 

- На 24.05.2024 во 20.40 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека на ул.„Септемвриска“  во Свети Николе се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „митсубиши“ со светиниколски регистарски ознаки, управувано од Т.П.(58), и мотоцикл „сузуки“, управуван од С.А.(26), двајцата од Свети Николе, соопшти МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во здравствена установа.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Свети Николе.