Македонија
23. August 2018 - 14:01

Млада скопјанка нападната од куче-скитник

Регистриран нов напад од куче - скитник. Како што стои во билтенот на МВР. вчера во 12.30 часот во Полициската станица Центар, М.А.(27) од Скопје пријавила дека на 21.08.2018 година околу 22.00 часот на ул. „Кеј 13-ти Ноември“ била касната од куче скитник во пределот на десната натколеница.