Ракомет
14. January 2018 - 10:47

Миркуловски: На ред е Црна Гора

Победата над Словенија веќе треба да се заборави и да се размислува за следниот противник. Тоа е Црна Гора со која играме во понеделник во 20.30 часот.

„Направивме неколку глупави грешки на почетокот. Ни требаше време за да влеземе во мечот. Потоа откако се вративме се играше гол за гол. Успеавме да се снајдеме и кога беше најпотребно да го покажеме најдоброто. Сега ќе ни треба време за да се одмориме и да се вратиме во ритам и да можеме добро подготвени да го дочекаме дуелот против Црна Гора“, изјави Филип Миркуловски по победата над Словенија на Европското првенство во Загреб.