Фудбал
8. October 2021 - 19:43

Милевски ќе изведе офанзивен состав во Вадуц

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во 20.45ч игра квалификациски дуел за следниот Мундијал со домашната селекција на Лихтенштајн. Селекторот Милевски верува дека Македонија ќе ја оправда фаворитската улога и ќе извојува победа против аутсајдерот во групата.