Loading Video...
Фудбал
6. May 2023 - 18:32

Милан го победи Лацио со 2-0

Милан покажаа квалитет и со добро прво полувреме го совладаа Лацио со 2:0.
 
Исмаил Бенасер со прецизен удар ја затресе противничката мрежа за водство од 1:0
 
Само 12 минути подоцна Тео Ернандес со прекрасен удар повторно ја затресе мрежата на Лацио и донесе сигурни 2:0.