Бизарно но вистинито
12. July 2023 - 10:25

Метеор падна во Бугарија | ВИДЕО

Според порталот Новини.бг вчера околу 21.49 часот паднал метеор во околината на Северна Бугарија.

Жители на местата Видин, Монтана, Берковица и Белоградчик пријавиле дека виделе светлина и силна бучава.

Други очевидци коментирале дека и во Софија се осветлило небото.

„Околу 22 часот се слушна татнеж на територијата на Видинско. На терен веднаш се испратени екипи на МВР на Видин, кои извршиле увид.

Романските власти информираат дека се работи за метеор кој најверојатно експлодирал во воздух.